KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 8862594
*
nr 886 2594
Tusch
Kina, 39 x 39
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 april 2014
kl 18:30:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 01:43:59
1
100 kr
7/4 15:04:17
2
400 kr
7/4 16:07:47
3
200 kr
7/4 18:01:37
3
300 kr
7/4 18:02:50
3
450 kr
7/4 18:03:12
3
450 kr
7/4 18:25:05
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt tusch vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:01
-
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:06
-
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 1.300 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:45
-
8284 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Akv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:13
*
Tusch
nr 886 2594
Tusch
Kina, 39 x 39
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 april 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/4 01:43:59 | 1 | 100 kr |
7/4 15:04:17 | 2 | 400 kr |
7/4 16:07:47 | 3 | 200 kr |
7/4 18:01:37 | 3 | 300 kr |
7/4 18:02:50 | 3 | 450 kr |
7/4 18:03:12 | 3 | 450 kr |
7/4 18:25:05 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt tusch vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:01 -
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:06 -
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 1.300 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:45 -
8284 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Akv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:13